Bekleyiniz

HARA FİLO KİRALAMA HİZMETİX DERGİSİNDE

Hara Filo Kiralama, hizmet kalitesiyle fark yaratıyor.
07.03.2012 

Son dönemde oto kiralama sektöründe adından oldukça söz ettiren Hara Filo Kiralama, araç kiralama pazarında hedeflerini büyütmüş durumda. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Koca, Üst seviyede hizmet veren firmamız birkaç yıl içinde sektörün önemli firmalarından biri haline gelecek diye konuştu.
 

Hara Filo Kiralamanın kiralama hizmetleri ile ilgili çalışmaları nasıl başladı?

 

1979 yılında ikinci el ve sıfır araç alım satım hizmeti ile Suadiyede hizmete başladık. 33 yıldır bu alanda faaliyetlerimiz devam ediyor. İlk başlangıçta, müşteri taleplerinin, kiralama yönünde olması ve piyasada bu hizmetin çok az firma tarafından karşılanıyor olması bizi bu alana yöneltti.

 

Kiralama hizmetleri pazarında birçok firma bulunuyor. Hara Filo Kiralamayı rakiplerinden farklı kılan özellikleri nelerdir? Hangi hizmetinizle fark yaratıyorsunuz?

 

Araç kiralama sektörü 5-10 yıllık süreçte hızlı gelişti. Piyasada sayılı firmalar vardı. Bugün bu hizmeti veren firmalar içersinde Hara Filo Kiralama olarak önemli bir konumda olduğumuza inanıyoruz. Bugün araç kiralama hizmetinde piyasada birçok firma hizmet veriyor. Köklü bir firma olmamız dolayısıyla müşterilerimizin talep ve isteklerine hızlı ve kalıcı çözümler sunabiliyoruz. Rekabet piyasasında yerli, yabancı, köklü kurumsal firmalarla, çalışma imkanı yakalamış durumdayız. Özellikle üst segment araçlarda firmamız cazip fiyat seçenekleri ile adından söz ettiriyor. Bizi diğer firmalardan farklı kılan unsurlar; geniş bir marka ve araç filosuna sahip olmamız, müşteri taleplerini en kısa ve hızlı bir şekilde yerine getiriyor olmak ilk akla gelenler arasında yer alıyor. Hizmet kalitemiz haftanın 7/24 saat esasına göre kesintisiz veriyor olmamızda yatıyor.

Müşteri kitleniz hangi gruplardan oluşuyor? Araç kiralama hizmetlerinde en fazla talebi nereden alıyorsunuz?

Müşteri kitlemiz oldukça geniş bir yelpazeye sahip. İş dünyasından, şirket yöneticilerinden müşterilerimiz olduğu gibi bireysel müşterilerimiz de bulunuyor. Anadolu Yakasında olmamız bizi avantajlı kılıyor. Sabiha Gökçen Havalimanını kullanan yolcular araç kiralama konusunda firmamıza yoğun bir şekilde talep gösteriyor diyebilirim. Özellikle yurt dışından gelen vatandaşlarımıza 7/24 hizmet veriyoruz. Araçlarımızın tamamının yeni ve her türlü kaskoya sahip olması müşterilerin firmamızı tercih etmelerinde önemli bir etken. Geçtiğimiz ocak ayı itibarıyla yeni bir hizmete başladık. Sabiha Gökçen Havalimanında başladığımız şoförlü VİP araç kiralama hizmetiyle müşterilerimize kaliteli ve konforlu bir seyahat imkanı sağlıyoruz. Müşterilerimiz bu hizmeti büyük bir beğeniyle karşıladı.

Geride bıraktığımız 2011 yılı Hara Filo Kiralama açısından nasıl geçti? Gelecekle ilgili hedefleriniz nelerdir?

2011 yılı bizim için önemli bir yıldı. Birçok kurumsal firmalarla uzun süreli araç kiralama hizmeti verebilme imkanı bulduk. 2012 yılında bu çalışmalara hız vereceğiz. Firma olarak yeni adımlar atacağımız bir dönem içerisindeyiz. Bu doğrultuda hızlı adımlarla ilerliyoruz. Birkaç yıl içersinde Hara Filo Kiralama olarak sektördeki sayılı firmalar arasına girmeyi hedefliyoruz. Firma olarak araç sayımızı artırmak, kısa ve uzun süreli kiralamalarda müşterilerimize daha sağlıklı ve kaliteli hizmet vermeyi planlıyoruz.

http://www.hizmetix.com.tr/NewsDetail.Asp?NewsID=1791&Title=Hara-Filo-Kiralama,-hizmet-kalitesiyle-fark-yarat%FDyor-Hizmet